Муниципальные служащие Нью-Йорка во время протеста против обязательной вакцинации - Sputnik Česká republika, 1920
Svět
Aktuální novinky a události ze zahraničí

Amnesty International obvinila Ukrajinu z porušení mezinárodního práva

Ostřelování Doněcku ukrajinskou armádou
Ostřelování Doněcku ukrajinskou armádou - Sputnik Česká republika, 1920, 04.08.2022
Ukrajinská armáda porušuje mezinárodní právo rozmístěním zbraní v školních a nemocničních budovách a vystavuje riziku civilisty, praví se v zprávě organizace na ochranu lidských práv Amnesty International.
„Zaregistrovali jsme případy, když ukrajinské síly vystavily riziku civilisty a porušily vojenské právo během aktivit s obcích… Obranná pozice neuvolňuje ukrajinskou armádu z dodržování mezinárodního humanitárního práva,“ cituje zpráva generální tajemnici organizace Agnés Calamarovou.
Podle zprávy ukrajinské síly „způsobují škody civilním obyvatelům… použitím zbraní v obcích, včetně v školních a nemocničních budovách.“ V zprávě se připomíná, že je to nejen porušení vojenského práva, ale také mezinárodního humanitárního práva.
Amnesty International je nezisková organizace. Její mise „spočívá v průzkumu a podniknutí opatření majících za cíl prevenci a vykořenění hrubých porušení lidských práv.“
Organizace je financována řadou vlád a mezinárodních struktur. Patří k nim ministerstvo zahraničí USA, britská vláda, Eurokomise. Podle médií vyčleňuje Amnesty International značné prostředky také americký miliardář George Soros přes svoji Nadaci otevřené společnosti.
Čínská vlajka  - Sputnik Česká republika, 1920, 04.08.2022
Svět
Čína zahájila velké vojenské cvičení kolem Tchaj-wanu
Zprávy
0
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала