Муниципальные служащие Нью-Йорка во время протеста против обязательной вакцинации - Sputnik Česká republika, 1920
Svět
Aktuální novinky a události ze zahraničí

Si Ťin-pching vystoupil proti jednostranným sankcím

© AP Photo / Ju Peng / XinhuaPrezident Číny Si Ťin-pching
Prezident Číny Si Ťin-pching - Sputnik Česká republika, 1920, 21.04.2022
Jednostranné sankce a politika dvojího metru nejsou přípustné, prohlásil čínský prezident Si Ťin-pching ve video projevu adresovaném Asijskému ekonomickému fóru, které probíhá v Boao na ostrově Chaj-nan.
„Všechny státy světa se plaví na jedné velké lodi se společným osudem. Pokud chtějí překonat zuřivé vlny a pokračovat v cestě do radostné budoucnosti, musí jednat stejně. Je nepřijatelné pokoušet se hodit někoho přes palubu,“ cituje čínského lídra Ústřední čínská televize.
Si Ťin-pching vyzval k ukončení politiky dvojího metru a zneužívání jednostranných sankcí. Vyzdvihl nutnost mírového překonání rozporů a sporů mezi státy přes dialog a konzultace a také k podpoře všech úsilí přispívajících k mírovému urovnání krizí.

Demilitarizace a denacifikace Ukrajiny

24. února Vladimir Putin vyhlásil speciální vojenskou operaci na Donbasu. Poznamenal, že jejím cílem je chránit lidi na Donbasu, kteří jsou již osm let vystaveni zneužívání a genocidě ze strany kyjevského režimu.
Americký prezident Joe Biden pořádá videokonferenci s indickým premiérem Narendrou Modim - Sputnik Česká republika, 1920, 18.04.2022
Svět
Economist napsal, že spojenci USA odmítli podpořit sankce proti Rusku
Putin dodal, že v plánech Ruska není okupace Ukrajiny, RF se však bude snažit o její demilitarizaci a denacifikaci a předání soudu všech válečných zločinců odpovědných za „krvavé zločiny proti civilistům“ na Donbasu. Vyzval ukrajinské vojáky, aby neplnili trestné rozkazy ukrajinské chunty, okamžitě složili zbraně a odešli domů.
Zprávy
0
Chcete-li se zapojit do diskuse,
přihlaste se nebo se zaregistrujte
loader
Chaty
Заголовок открываемого материала