Titbits From Abroad
RSS RSS napište nám

UNIAN: Kyjev chce lidem zdražit plyn na čtyřnásobek

Газ для украинцев может подорожать сразу в 4 раза до конца года.

Porošenko podepsal příměří kvůli čokoládovnám v Rusku

Kyjev ztratil v Donbasu 65 % těžkých zbraní, které měl ještě na jaře. Za pár měsíců tam přišel o víc vojáků, než Moskva proti afghánskému džihádu. Čelila mu deset let. Obojí přiznaly zdroje, prošlé lustrací Majdanu“.  

Masové hroby donbaských civilistů, povražděných zfašizovanou lůzou, už nezatlouká ani ČT. Včetně žen s rukama, svázanýma za zády - a před rituální vraždou znásilněných a sadisticky trýzněných.  

Konto válečných zločinů tím nekončí. Horor dává i výměna zajatců. Kyjev jich vrací stovky jako lidské trosky. Se zpřeráženými údy. Vytrhanými nehty. Kůží, seškvařenou ohněm. Stopami bestiality, trumfujícími i  inkvizici. Mnozí umírají už pár hodin po návratu. S tím  mainstream, žvanící o lidských právech, na obrazovky zatím nesmí.

Hujersky mlčí i o jiné jobovce. Právě s ní přichází Naftogaz Ukrajiny:

„Největší energetický státní holding“ – uvádí kyjevská agentura UNIAN – „nevylučuje zavedení jednotné ceny zemního plynu pro všechny ukrajinské odběratele už v roce 2014. Palivo pro obyvatelstvo zdraží na čtyřnásobek.“

Na energetickém fóru v ukrajinské metropoli to odtajnil druhý muž holdingu Alexandra Tobijčuk: „Nechci nikoho děsit, nechci však ani nic tutlat – jednotná cena plynu pro průmysl bude zavedena. Je to tvrdý úder, politici se mu snaží vyhnout, protože letos na podzim budou volby a nespokojenost obyvatelstva je může ovlivnit.“

Zprávu lemují upoutávky na další chuťovky: „Spotřebitelé dluží Naftogazu 40 miliard“; „Ukrajině chybí na zimu 4 – 5 miliard kubíků plynu“.

Nezávislé zdroje tvrdí, že je to ještě mnohem víc. Zima se blíží. V podhradí   oligarchů bude třeskutě krutá. V paneláku se chrastím topit nedá. Vozit je do Kyjeva až z Karpat by byl drahý špás.

Zdroje, které si nepřejí být jmenovány, špitly i jinou pikantérii. Na tom, že Porošenko podepsal příměří, až když mu hrozil debakl, nemění ani řádku. Ve finále však rozhodl čistě privátní zájem. Petr Alexejevič není jen hlava státu. Je to i čokoládový monarcha. Fabriky na Ukrajině musel prodat. V zemi na hraně bankrotu to terno nebylo. Zůstaly mu už jen dvě v Rusku.

Nastal čas sankcí -  a kontrasankcí. Ty prvé „trestají“ i fyzické osoby. Proč by se tomu měly bránit i ty druhé? Čokoládovému monarchovi hrozilo právě to. Příměří podepsal hned nato.

Porošenko nepřišel o čokoládovny. Donbas o další lidské životy. Světu, hypnotizovanému monstrancemi postkomunismu, vládnou bizarní zákony.