Titbits From Abroad
RSS RSS napište nám

Russia Today: Majdan zametá stopy

Tajenka náhlého zmizení stromů v centru Kyjeva

Záběry kyjevských demonstrantů, kosených odstřelovači, hecovaly vášně.   Jako ty Syřanů, zasažených sarinem. Tahle bublina už splaskla. Šlo o dirty trick saúdských a tureckých služeb. Rukama lokální odnože al-Kájdy. Pentagon to věděl už pár hodin nato. Obíhá to i médii, která Asáda nemusí.

Stejná blamáž právě startuje i v Kyjevě. Z ulice, jejíž záběry hecovaly vášně,  zmizely stromy. Úplně všechny a z ničeho nic. Jen z ní - a žádné jiné v okolí. Stromy v nejlepších letech - žádné zpráchnivělé soušky.

Ten spěch má jediný motiv, nepostrádající logiku. Zametá stopy. Nejeden projektil totiž skončil právě v kmenech, které teď odvezli neznámo kam. Byly tak  naprosto nezvratným důkazem, odkud se střílelo.

Bylo to z opačného směru, než tvrdí ti, koho ta špinavost vynesla k moci. Reportáž televize Russia Today to dokládá pedanticky. A to i analýzou záběrů, bičujících hysterii proti nepravým viníkům. Vraždilo se ze střech, ovládaných Andrijem Parubijem, dnes šéfem Rady národní bezpečnosti a obrany státu.

Reportáž je i o 86 příslušnících státní moci – „Berkutem“ počínaje až po hasiče – zasažených ostrou municí už 18. - 19. února (34 z nich to stálo život už tehdy). O roli, již v Operaci ´Provokace´ hrály americké struktury - a  osobně Petro Porošenko, nominant majdanu na post hlavy státu. I o marných apelech na ambasády zemí EU, aby to cynické vraždění pomohly zastavit.

Bonbónek úplně na konec: Záběry, hecující vášně, mají i soundtrack. Dosud jakoby neexistoval. Už se ví, proč. Dokládá totiž, že štáb, který masakr natáčel, šel najisto. Kdy a odkud výstřely teprve padnou, probírá přímo na mikrofon.

Být svíčkovou bábou tak odporného švindlu, přestoupím na jinou víru.