Titbits From Abroad
RSS RSS napište nám

Alexandr Gorochov: Dryáčnická „revoluce“, totalitní inkvizice

Тотальная люстрация на Украине: от президента до сантехника

„Zákaz výkonu povolání“ láme rekordy

Co by to bylo za „revoluce“, kdyby si nedopřály „lustrace“? Až dosud provázely převraty, jimiž ráj „postkomunismu“ startoval. Ukrajina  však stihla i „postkomunistické revoluce“ – „oranžovou“ (2004) a teď tu „dohněda“.  Tím širší záběr má i „lustrace“. Do lejster, tesajících jí kanón, nahlíží Alexandr Gorochov.

Řeč je o návrhu zákona č. 4570 („O realizaci lustrace na Ukrajině“). Přišla s ním skupina poslanců za „Svobodu“, jedničky mezi uchazeči o Banderovo požehnání z pekla. „Zákaz výkonu povolání“ zavádí na dvacet let. „Lustrací“ mají projít nejen všichni řídící pracovníci ústředních i regionálních státních orgánů, ale i soudci, notáři, auditoři, odhadci či členové volebních komisí. Každý voják z povolání i policista, učitel vysoké školy, pracovník berňáku, médií, komunální správy a dokonce i služeb.

Kodex pomstychtivé inkvizice však obsahuje i Článek 5 „Osoby, podléhající okamžitému propuštění“. Vztahuje se na 33 kategorií, například všechny soudce a prokurátory, vykonávající svou práci víc než deset let, široký okruh vedoucích pracovníků za vlády Viktora Janukovyče, ba i soudce, prokurátory a jiné státní zaměstnance, instalované až po jeho inauguraci v únoru 2010. Také však na všechny funkcionáře KSSS (až po předsedy závodních organizací), absolventy stranických škol a kursů – a obránce  země proti banderovskému teroru. Pokračoval i řadu let po válce.

Na lidská práva číhá dryáčnická kastrace. Tak totalitní zvůli fandí jen donebevolající ignorance.